Uluslararası Hastalar için: Randevu Almak

Bobst Uluslararası Merkezi'nde bulunan Misafir Hizmet Asistanları Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmayan ya da ABD'de kalıcı oturma izni (Yeşil Kartı) olmayan fakat kendisine kanser teşhisi konulmuş ve bir doktorla görüşmek için randevu almak isteyen tüm hastalara yardımcı olabilecek kapasitededir.

Eğer Memorial Sloan-Kettering Kanser Tedavi Merkezi'nden randevu almak istiyorsanız lütfen Hizmet Talep Formu doldurup yollayın. Bu form görüşmeyi ayarlamamız için gerekli ek tıbbi bilgileri de içerecek şekilde hazırlanmıştır. Lütfen tüm belgeleri İngilizce doldurunuz. İngilizce haricinde herhangi bir dilde gönderilen evraklar gecikmeye sebep olacaktır. Belgeleri tercüme etme hizmetimiz bulunmamakta fakat New York'ta bulunan ve kullanmak isteyebileceğiniz özel tercüme hizmeti şirketlerinin listesini size verebiliriz.

Bilgileriniz elimize geçtikten sonra, size telefon ya da e-posta ile ulaşarak gerekli ek belgeler konusunda sizinle irtibata geçeceğiz. Doktorlarımızdan biri ile randevu almanız için patoloji ve radyoloji filmleriniz hazır olmalıdır. Misafir Hizmet Asistanlarımızdan biri size gerekli belgeleri nasıl ve ne zaman yollamanız gerektiği konusunda bilgi verecektir.

Hastalık geçmişi bilgileriniz eksiksiz bir şekilde elimize geçtikten sonra üç ila beş iş günü içerisinde bu belgeleri inceleyeceğiz. Bu inceleme sonrasında iki ila altı hafta içinde size bir randevu vereceğiz. Bu randevu tarihi doktorun uygunluk durumuna bağlı olarak belirlenir. Randevunuzu mümkün olan en erken şekilde ayarlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Doktorun ilk muayenesi için bir depozito vermeniz gerekmektedir. Bu ücret, doktorlarımızdan biri tarafından gerçekleştirilecek ilk muayene ücretini, gönderilen hastalık geçmişi bilgilerinin incelenmesini ve yapılması istenebilecek rutin kan testlerini kapsayacak şekilde belirlenecektir. Memorial Sloan-Kettering'e kaydınız esnasında depozitonun tamamını ödemeniz gerekmektedir. Depozito miktarı randevu tarihiniz kesinleştiğinde belli olacaktır.

Lütfen Bobst Uluslararası Merkezi'ndeki personelimiz size bir randevu tarihi vermeden Memorial Sloan-Kettering'e gelmeyin ya da bu yönde seyahat planı yapmayın. Eğer New York'a muayene ya da tedaviye gelmeniz için vize gerekliyse, bu süreçte size yardımcı olabiliriz.

Randevu almak hakkında daha fazla bilgi için, lütfen intnlprg@mskcc.org adresinden bizimle irtibata geçin. Ayrıca bizi Amerika Birleşik Devletleri dışından AT&T Direct Access'i kullanarak arayabilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz ülke için belirlenmiş olan erişim kodunu girin ardından şu numarayı çevirin: 888-675-7722 numaralı telefonu arayın. Amerika Birleşik Devletleri içinden 212-639-4900 veya ücretsiz 888-675-7722 nolu telefonu arayın.