Uluslararası Hastalar için: Finansal Bilgiler

Tıbbi bakım ve tedavi ile ilgili kararlar verirken, mali konularla ilgili düşünmek zordur. Memorial Sloan-Kettering'de bulunan Bobst Uluslararası Merkezi'nde mali yükümlülük açısından neler beklemeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı oluruz ve böylece sürprizlerle karşılaşma olasılığınızı ve stresinizi azaltırız.

İlk Muayene Ücreti

Eğer bir Memorial Sloan-Kettering'da bir doktor ile muayene tarihi aldıysanız, kayıt için geldiğinizde bir depozito ödemeniz istenecektir. Bu depozito, doktorlarımızdan biri tarafından gerçekleştirilecek ilk muayene ücretini, gönderilen hastalık geçmişi bilgilerinin incelenmesini ve yapılması istenebilecek rutin kan testlerini kapsayacak şekilde belirlenecektir. Depozito miktarı randevu tarihiniz kesinleştiğinde belli olacaktır.

Posta yolu ile Hastalık Geçmişi İncelemesi Ücreti

Hastalık geçmişi de dahil olmak üzere tüm kayıtların posta yolu ile incelenme ücreti 2000 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Takip inceleme ücreti 1750 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. İnceleme tamamlanmadan ödemenin tamamının yapılması gerekmektedir.

Tanı Testinin Masrafı

Eğer Memorial Sloan-Kettering'deki doktorunuz sizden tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, röntgen veya detaylı kan testi isterse, lütfen Bobst Uluslararası Merkezi ile irtibata geçin. Bu testlerin ücretleri konusunda sizi bilgilendirebiliriz. Bu testler için size tarih vermeden önce bir depozito ödemeniz gerekmektedir.

Tedavinin Masrafı

Siz ve doktorunuz Memorial Sloan-Kettering'de tedavinin sizin için uygun olduğuna karar verirseniz, Bobst Uluslararası Merkezi sizi talep edilen depozito hakkında yazılı olarak bilgilendirecektir. Depozito miktarına tedavi planınız ile ilgili beklenen hastane ve doktor ücretleri dahildir. Tedaviye başlamadan 48 saat öncesine kadar ödemenin tamamını yapmış olmanız gerekmektedir.

Masraf Tahminleri

Memorial Sloan-Kettering'deki ilk muayenenizden sonra, size tedavinin yaklaşık ücreti konusunda bilgi verebiliriz. Bobst Uluslararası Merkezi, tıbbi hizmetlerin masraf tahminini düzenlemek için ücret talep etmemektedir.

Ödeme Yöntemleri

Ödemeleri bilinen kredi kartları, seyahat çeki, onaylı çek ile veya havale yoluyla kabul ediyoruz. Lütfen kredi yetkilendirme izin formunu doldurun ya da banka havalesi talimatlarına uyun. Havale yoluyla yapılan ödemeler tedaviden 72 saat önce alınmış olmalıdır.

Bu hizmetler için yapacağınız ödemeleri nakit olarak gerçekleştirmemenizi öneririz. 10000 Amerikan Doları üzerindeki her ödemeyi ABD İçişleri Gelir Servisine bildiriyoruz.

Sigorta

Memorial Sloan-Kettering sınırlı sayıda uluslararası sigorta şirketi ile çalışmaktadır. Sigorta hakkında daha fazla bilgi için, lütfen intnlprg@mskcc.org adresinden bizimle irtibata geçin.

Mali Bilançolar

Memorial Sloan-Kettering size iki tür bilanço verecektir:

  • Doktor Faturalama Departmanı tarafından verilecek olan doktor yada tıbbi uzman tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin bilançosu. Doktor Hizmetleri için Hesap Bilançosu aylık olarak gönderilir.
  • Doktor dışındaki tüm masraflar için Memorial Hastanesi tarafından verilecek olan bilanço. Memorial Hastanesi Ayakta Tedavi ve Doktor raporları, aylık olarak gönderilir ve bu bilanço geçmiş bakiye, yapılmış ödemeler ve bir önceki ayda aldığınız tüm ayakta tedavi hizmetlerini içerir. Eğer yatarak tedavi gördüyseniz, Memorial Hastanesi Yatakta Tedavi Hesap Beyannamesi hastaneden ayrılmanızdan sonra iki hafta içinde gönderilir.

Bunları sigorta şirketinize geri ödeme için teslim edebilirsiniz.

Geri Ödemeler

Gerçek masraflarınız, önceden ödediğiniz miktarın altındaysa bir geri ödeme alacaksınız. Hasta Hesapları Departmanı ve Doktor Faturalama Departmanı bu geri ödemeleri tüm masraflar işlendikten sonra (tipik olarak tedavinin sona ermesinden 30 gün sonra) başlatacaktır.

Eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, geri ödeme kredi kartı hesabınıza yapılacaktır. Aksi halde, geri ödemeniz çek olarak yapılacaktır. Eğer Memorial Sloan-Kettering'e gelecekte bakım için tekrar dönme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız, geri ödeme olarak alacağınız paranın bir kısmını veya tamamını hastane ve doktor hesaplarınızda bırakmayı düşünebilirsiniz.

Bir Memorial Hastanesi geri ödemesi konusunda sormak istediğiniz sorular varsa, 212-639-7206 numarasını arayarak bir Hasta Finansal Hizmetleri yabancı danışmanı ile irtibata geçebilirsiniz. Bir geri ödemenin durumu için Doktor Faturalama Departmanından bilgi almak istiyorsanız 646-227-3275 numaralı hattan onlarla irtibata geçebilirsiniz.