Uluslararası Hastalar için: Uluslararası Hastalar için SSS

1. Memorial Sloan-Kettering'de bir doktordan randevu almak ne kadar sürer?

Hastalık geçmişi bilgileriniz eksiksiz bir şekilde elimize geçtikten sonra üç ila beş iş günü içerisinde bu belgeleri inceleyeceğiz. Bu inceleme sonrasında iki ila altı hafta içinde size bir randevu vereceğiz. Bu randevu tarihi ilgili doktorun uygunluk durumuna bağlı olarak belirlenir. Randevunuzu mümkün olan en erken şekilde ayarlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

2. Tüm belgeler İngilizce mi olmalıdır?

Evet. Tüm evraklar İngilizce olmalıdır. Eğer başka dillerde tıbbi evrak getirir ya da gönderirseniz, geçmiş incelemeniz ya da muayene randevunuz ertelenir. Memorial Sloan-Kettering evrakları İngilizce'ye çeviremez fakat özel tercüme şirketlerinin bir listesini sağlayabilir.

3. Memorial Sloan-Kettering'de tedavi almanın maliyeti nedir?

Doktorunuz bir tedavi planı önerdikten sonra, lütfen Bobst Uluslararası Merkezi ile irtibata geçin. Gerekli depozito ile ilgili sizi bilgilendireceğiz. Depozito miktarına tedavi planınız ile ilgili beklenen hastane ve doktor ücretleri dahildir.

4. Tedavi masraflarımı taksitlerle ödeyebilir miyim?

Ne yazık ki, hayır. Memorial Sloan-Kettering, ödemenin tamamının, yabancı hastanın hizmetleri ve tedaviyi almasından önce yapılmasını talep ediyor.

5. Bir indirim almak olası mı?

Ne yazık ki, hayır. Memorial Sloan-Kettering, ödemenin tamamının, yabancı hastanın hizmetleri ve tedaviyi almasından önce yapılmasını talep ediyor.

6. Memorial Sloan-Kettering'de aldığım hizmetleri özetleyen bir raporu ne zaman alabilirim?

Hastane Ayakta Tedavi ve Doktor raporları, aylık olarak gönderilir. Hastane Yatakta Tedavi Raporları, ayrılıştan iki hafta sonra gönderilir.

7. Tedavimin gerçek masrafları yaptığım ödemeden daha az ise bir geri ödeme alacak mıyım?

Evet. Eğer gerçek masraflarınız önceden ödediğiniz miktarın altında ise bir geri ödeme alacaksınız. Hasta Hesapları Departmanı ve Doktor Faturalama Departmanı bu geri ödemeleri tüm masraflar işlendikten sonra (genellikle tedavinin sona ermesinden beş hafta sonra) başlatacaktır.

8. Hastanede kaldığım süreçte özel bir oda ya da suitte kalabilir miyim?

Özel ihtiyaçları olan hastalar için sınırlı sayıda özel hastane odaları ve süitler mevcuttur. Tıbbi durumunuza bağlı olarak doktorunuz hastanenin başka bir bölümünde kalmanızı önerebilir. Eğer özel bir oda ya da suit talebiniz olursa, bu konaklama türü için New Yok Eyaleti tarafından belirlenen ek ücretinin dışında bir ücret daha ödemeniz gerekecektir.