Tıbbi tedavinizin maliyeti sürpriz olmamalı. Bobst Uluslararası Merkezi'nde sürprizlerle karşılaşma stresinizi azaltmak ve harcalamalarınızı planlamanız için mali açıdan neler beklemeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olur.

İlk Muayene Ücreti

Eğer bir Memorial Sloan-Kettering'da bir doktor ile muayene tarihi aldıysanız, kayıt için geldiğinizde bir depozito ödemeniz istenecektir. Bu depozito, ilk muayenenizi, hastalık geçmişi bilgilerinizin incelenmesini ve istenen tüm rutin kan testlerini kapsar. Depozito tutarı, randevu tarihiniz kesinleştiğinde belirlenecektir.

Posta yolu ile Hastalık Geçmişi İncelemesi Ücreti

Bir geçmişin incelenme ücreti 2.500 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Takip inceleme ücreti 2.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir. İnceleme tamamlanmadan ödemenin tamamının yapılması gerekmektedir.

Tanı Testinin Masrafı

Eğer Memorial Sloan-Kettering'deki doktorunuz sizden tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, röntgen veya detaylı kan testi isterse, lütfen Bobst Uluslararası Merkezi ile irtibata geçin. Bu testler için size tarih vermeden önce bir depozito ödemeniz gerekmektedir.

Tedavinin Masrafı

Memorial Sloan-Kettering'deki ilk muayenenizden sonra, size tedavinin yaklaşık ücreti konusunda bilgi verebiliriz.

Tüm uluslararası hastalarımızdan, tedavinin başlamasından önce bu tahmine dayalı olarak bir depozito yatırmalarını istemekteyiz. Tedaviye başlamadan 48 saat öncesine kadar ödemenin tamamını yapmış olmanız gerekmektedir.

Ödeme Yöntemleri

Ödemeleri bilinen kredi kartları, seyahat çeki, onaylı çek ile veya havale yoluyla kabul ediyoruz. Lütfen kredi yetkilendirme izin formunu doldurun ya da banka havalesi talimatlarına uyun. Havale yoluyla yapılan ödemeler tedaviden 72 saat önce alınmış olmalıdır.

Bu hizmetler için yapacağınız ödemeleri nakit olarak gerçekleştirmemenizi öneririz. 10.000 ABD Doları üzerindeki her ödemeyi ABD Gelirler İdaresi'ne bildiriyoruz.

Sigorta

Memorial Sloan-Kettering sınırlı sayıda uluslararası sigorta şirketi ile çalışmaktadır. Sigorta hakkında daha fazla bilgi için, lütfen international@mskcc.org adresinden bizimle irtibata geçin.

Mali Bilançolar

Memorial Sloan-Kettering size iki tür bilanço verecektir:

  • Doktor yada tıbbi uzman tarafından verilen profesyonel hizmetler bilançosu. Doktor Hizmetleri için Hesap Bilançosu aylık olarak gönderilir.
  • Doktor dışındaki tüm masraflar için Memorial Hastanesi tarafından verilecek olan bilanço. Memorial Hospital Ayakta Tedavi Edilen Hasta Hesap Bilançosu aylık olarak gönderilir. Bu bilanço geçmiş bakiye, yapılmış ödemeler ve bir önceki ayda aldığınız tüm ayakta tedavi hizmetlerini içerir. Eğer yatarak tedavi gördüyseniz, Memorial Hastanesi Yatakta Tedavi Hesap Beyannamesi hastaneden ayrılmanızdan sonra iki hafta içinde gönderilir.

Bunları sigorta şirketinize geri ödeme için teslim edebilirsiniz.

Geri Ödemeler

Gerçek masraflarınız, önceden ödediğiniz miktarın altındaysa bir geri ödeme alacaksınız. Genellikle geri ödemeler tedavinizin tamamlanmasının ardından beş hafta içerisinde gönderilir.

Eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, geri ödeme kredi kartı hesabınıza yapılacaktır. Aksi halde, geri ödemeniz çek olarak yapılacaktır. Eğer Memorial Sloan-Kettering'e gelecekte bakım için tekrar dönme ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız, geri ödeme olarak alacağınız paranın bir kısmını veya tamamını hastane ve doktor hesaplarınızda bırakmayı düşünebilirsiniz.

Bir geri ödemenin durumu hakkında sormak istediğiniz sorular varsa belirlenen koordinatörünüzü arayın.